23 listopada 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Święta Szkoły. Nauczyciele i młodzież mieli okazję obejrzeć montaż słowno - muzyczny pt. "Podróż po Europie". Zaprezentowano slajdy przedstawiające wybrane kraje Unii Europejskiej, do których dobrano muzykę, kojarzoną z każdym państwem Wspólnoty.  Imprezę poprowadzili: Zuzanna Kowalska z klasy IF i Jakub Gąska z klasy IH.

Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali uczniowie z klasy I F: Aleksandra Dobkowska, Ewa Gawrych i Karolina Kempska, z klasy I H Mateusz Jemielita, klasy IIId1 Oliwia Krawczyk. Klasę IIIa reprezentowali: Alicja Zembrzucka, Dominika Kozłowska i Bartek Szymański.

Walca wiedeńskiego zatańczyli: Zuzanna Wiszowata uczennica klasy I D z partnerem Kacprem Szmitem uczniem II Liceum Ogólnokształcącego, piosenkę zespołu ABBA zaśpiewała Gabriela Laska, a utwór Alvara Soler zaprezentowała Luiza Zalewska z klasy II F. Duże wrażenie na widzach zrobiło wykonanie instrumentalne piosenki The Beatles. Utwór pt.  "Twist and shout” zagrali uczniowie klasy I B: Alicja Zaorska, Kacper Biedrzycki, Jakub Zduńczyk i Piotr Szurpnicki. Widzowie również mogli wziąć udział w obchodach Święta Szkoły, belgijkę zatańczyli Agata Andrzejczyk, Maja Śmiecińska, Piotr Pędzich, Filip Kraska, Patryk Sender, Jakub Łoniewski, Jakub Koronka, Filip Zalewski, Mateusz Zaorski i inni. Uroczystość była też okazją do wręczenia nagród w konkursach, które odbyły się w naszej szkole. Zwycięzcą konkursu na projekt nowego logo III Liceum został Piotr Pędzich z klasy II B.

Nagrody odebrali również laureaci konkursu recytatorskiego pod hasłem "Strofy o Ojczyźnie”, zorganizowanego przez nauczycielki: p. Ewę Gąskę, p. Martę Siędę i p. Agnieszkę Pokorę, a są to: Bartosz Szymański, Zuzanna Wiszowata i Wiktoria Gumkowska, Zuzanna Władysiuk. Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Kozłowski i Zuzanna Pasikowska. Zdobywca I miejsca Bartosz Szymański wyrecytował wiersz własnego autorstwa pt. "Polska - nasze wszystko”. W Szkolnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej - I miejsce zajęła Zuzanna Bakuła z klasy II C, a II i III miejsce odpowiednio Adam Bielski i Bartek Wojdyna, obaj z klasy II A. W naszej szkole przeprowadzono również konkurs historyczno - plastyczny w ramach obchodów 100- lecia Niepodległości. Organizatorkami były panie: Aldona Skała i Wioletta Domurad - Pragacz. Wzięli w nim udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 10 i I Liceum Ogólnokształcącego. Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialni byli : p. Grażyna Marczak, p. Janusz Niemira i p. Justyna Konopka.