W środę 22 września 2021 roku zespół Erasmus+ III Liceum Ogólnokształcącego podsumował trzyletnią pracę, w trakcie której budował most, czyli relacje między pokoleniami. W działaniach projektowych uczestniczyli partnerzy z: Bułgarii, Cypru, Portugalii i Turcji. W spotkaniu finalizującym projekt wzięli udział seniorzy z Dziennego Domu Senior+ w Ostrołęce, radni miasta Ostrołęki, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta oraz Rady Seniorów, dyrektor delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie, sponsorzy, rodzice, uczniowie, nauczyciele i dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele mediów.

Spotkanie miało niezwykle uroczysty charakter, obfitowało w wiele wspomnień i wzruszeń. Zarówno koordynator jak i nauczyciele podkreślali, że najcenniejszą wartością płynącą ze wspólnych inicjatyw była możliwość zawarcia  nowych znajomości z ludźmi różnych kultur, wyznań i narodowości, co niewątpliwie umocniło świadomość tolerancji i stworzyło możliwość ujrzenia piękna obcych krajów, malowniczych krajobrazów, które stały się źródłem wielu inspiracji.

Seniorzy po raz kolejny zaskoczyli swoim entuzjazmem, optymizmem, a przede wszystkim otwartością. Szczególnie gorąco dziękowali wszystkim za dostrzeżenie ich jako pełnoprawnych członków społeczeństwa i obdarzenie bezcennym szacunkiem.

Wszyscy zaangażowani w działania projektowe zostali uhonorowani certyfikatami i mieli okazję, by wspólnie wspominać, oglądać zdjęcia, rozmawiać i planować kolejne przedsięwzięcia.

Zakończenie projektu „Zbudujmy most między pokoleniami” nie oznacza końca erasmusowych przygód w III LO. Przed uczniami i nauczycielami szkoły kolejne projekty, a zatem szansa na nowe wyzwania, inspiracje, przyjaźnie. Wszyscy z radością na nie czekamy, ponieważ wiemy, że ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy…

Foto: eostroleka.pl, moja-ostroleka.pl, to.com.pl

Zobacz więcej zdjęć: Erasmus+ galeria Moja Ostrołęka

Zobacz więcej zdjęć: Erasmus+ galeria eostroleka