W dniu 1 września 2021 r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Europejskiej odbyła się inauguracja roku szkolnego 2021/2022, który rozpoczęto w trybie stacjonarnym. Młodzież klas pierwszych uczestniczyła w uroczystym apelu poświęconym upamiętnieniu wydarzeń związanych z rozpoczęciem II Wojny Światowej. Każdy bowiem powinien mieć świadomość, że był taki wrzesień, kiedy klasy nie doczekały się uczniów. Pamięć poległych uczczono chwilą ciszy. Montaż poetycki przygotowany przez uczniów przypomniał wszystkim najtragiczniejsze wydarzenie w historii.

W drugiej części apelu Dyrektor Szkoły p. Robert Tyszka powitał przybyłych uczniów, nauczycieli i gości życząc wszystkim udanego roku szkolnego pełnego sukcesów, nowych wspaniałych przyjaźni i radości w odkrywaniu nowych rzeczy.