Rolls-Royce Motor Cars ogłosił zwycięzców konkursu Young Designer Competition, w którym młodzi ludzie z całego świata zostali poproszeni, by zaprojektować swojego wymarzonego Rolls-Royce’a przyszłości. Konkurs wymyślony został po to, by zachęcić dzieci w wieku do 16 lat do kreatywnego działania podczas lockdownu spowodowanego pandemią koronawirusa. Spłynęło ponad 5000 prac z ponad 80 krajów. Dzieci zostały poproszone jedynie o zaprojektowanie „wymarzonego Rolls-Royce’a przyszłości”.

Wolność, którą dostały, wyzwoliła w nich pokłady kreatywności i pozwoliła im stworzyć projekty o zadziwiającej różnorodności, wychodzące daleko poza dziedzinę motoryzacyjnego designu. Bez ograniczających zasad czy sprecyzowanych kryteriów oceny, dzieciaki były w stanie dać upust swojej wolnej wyobraźni, tworząc bogate, kreatywne i różnorodne projekty.

Torsten Müller-Ötvös, Chief Executive Officer, Rolls-Royce Motor Cars, powiedział:
"Prace, które szczególnie były dla nas wartościowe, to te, które cechowała wnikliwość, duży nakład pracy i ekspresja, jak również duża ilość detali. Zwycięzcy nie tylko narysowali „najpiękniejszy samochód”, oni stworzyli wspaniałe doświadczenia ukazujące ich wolną wyobraźnię nieograniczoną fizycznymi barierami istniejącymi w realnym świecie."

Projekt „Miodnego Samochodu” Mai Kaczyńskiej z Ostrołęki zwyciężył w Polsce. Praca także została wybrana przez projektantów z Rolls-Royce’a spośród wszystkich nadesłanych z naszego kraju. Jak wyjaśniła autorka projektu, pszczoła jest dla niej szczęśliwym symbolem. „Miodny samochód” występuje w czarno-żółtych kolorach i nawet Spirit of Ecstasy ma element pszczeli.

25 czerwca 2021 roku, Maja wraz ze swoją przyjaciółką Dominiką zostały przywiezione na uroczystość zakończenia roku szkolnego samochodem Rolls-Royce.

"Nic nie tworzy przyszłości tak jak marzenia"-powiedział Wiktor Hugo, tak więc "Sięgajmy tam, gdzie wzrok nie sięga". Przyszłość jest w waszych rękach i umysłach. Bądźcie odważni, sięgajcie wysoko, stawiajcie sobie i innym ambitne cele, aby móc zmieniać świat.

Gratulujemy Mai i czekamy na kolejne projekty.