14 listopada 2018 roku Chór Dziewczęcy Ars Longa pod kierunkiem pani Joanny Gorskiej wziął udział w wyjątkowym „ Koncercie Tysiąca dla Niepodległej”, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łazach . W Koncercie wystąpiło  16 chórów dziecięcych i młodzieżowych biorących udział w projekcie Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska. Koncert  wpisał się w obchody 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W programie znalazły się pieśni patriotyczne tradycyjne i współczesne. Nie zabrakło także polskich tańców narodowych w wykonaniu gospodarzy. Opiekę nad zespołem sprawowały pani Joanna Chodkowska i pani Małgorzata Świderska.

Chórowi Ars Longa oraz Pani dyrygent serdecznie gratulujemy znakomitego występu!