Z radością i dumą informujemy, że Zuzanna Pasikowska z klasy IID została finalistką tegorocznej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Uczennica z wysokimi wynikami po etapie okręgowym uplasowała się na drugim miejscu listy rankingowej uczestników z całej Polski, którzy weszli do ścisłego finału. Niestety ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego zawody centralne zostały odwołane, dlatego Zuzia nie mogła walczyć o tytuł laureata.

Nasza zdolna licealistka już w ubiegłym roku uzyskała miano finalisty XLXIX OliJP, co zapewniło jej stuprocentowy wynik na egzaminie maturalnym z języka polskiego zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Tak znaczące osiągnięcia są dowodem nie tylko jej wielkich zdolności, ale także ogromnego wysiłku i systematycznej pracy.

Polonistycznych talentów, które zostały odkryte i rozwinęły się w naszej szkole tylko w ciągu ostatnich trzech lat było więcej. Możemy poszczycić się: finalistą XLVIII OLiJP, laureatką X Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Przecież każdy pisze wiersze”, finalistką XVII Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury oraz laureatką XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Gniewińskie Pióro”. Z wszystkimi uczniami liceum pracowała pani Ewa Gąska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.