Dnia 06 listopada 2018 roku uczniowie III LO biorący udział w projekcie Erasmus + spotkali się z seniorami z Domu Seniora, aby wspólnie spędzić czas oraz uczcić 100 -lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to doskonała okazja do przypomnienia wydarzeń z historii naszego kraju oraz do wspólnych rozmów o patriotyzmie. Podczas spotkania młodzież zaprezentowała wybrane przez siebie wiersze ukazujące walkę Polaków o niepodległość.

 

 


Seniorzy oraz uczniowie bardzo chętnie włączyli się do wspólnego śpiewania pięknych patriotycznych pieśni. Młodzież z zainteresowaniem słuchała wspomnień seniorów z minionych lat, które były dla naszych uczniów żywą lekcją historii. Spotkanie przebiegło w serdecznym, patriotycznym nastroju i było doskonałą okazją, aby uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się rodzimą kulturą, historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości.

W międzypokoleniowym spotkaniu owocującym wymianą doświadczeń i mile spędzonymi wspólnie chwilami uczestniczyły: Alicja Zembrzucka, Dominika Kozłowska, Ada Dębek, Kasia Złotkowska, Zuzia Ostrowska, Ola Gawkowska, Karolina Pianka, Kinga Skowrońska, Ewa Waś, Zuzia Wiszowata oraz p. Małgorzata Świderska i p. Dorota Drężek.