W dniu 30 października w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o historii polski pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki. Temat tegorocznej edycji to: „Od niepodległości do niepodległości 1918-1989. Ostrołęka na tle historii polski”. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych (SP 6 i SP 10) oraz ponadpodstawowych (I LO, II LO, Liceum Klasyczne, ZSZ Nr 3 oraz ZSZ Nr 4) oraz uczniowie III Liceum. Łącznie 35 osób.

 

 

 

Uczestnicy wypełniali test, na którego rozwiązanie mieli 60 minut. Po sprawdzeniu prac ogłoszono wyniki i wręczono nagrody oraz pamiątkowe dyplomy dla opiekunów. Dokonał tego pan Robert Tyszka - dyrektor naszej szkoły. Oto one:

Szkoły podstawowe:
1. Tomasz Charyton ( SP 10 )
2. Adam Baczewski ( SP 6 )
3. Małgorzata Wilczek ( SP 10 )

Szkoły ponadpodstawowe:
1. Dominik Opęchowski ( I LO )
2. Kamil Łuba ( III LO )
3. Patryk Sakowski ( Liceum Klasyczne )

Zwycięzcom gratulujemy.

Konkurs został przygotowany przez nauczycieli historii: panią Joannę Karczewską, panią Agnieszkę Ładę i pana Bogusława Kulczyka. Za rok kolejna edycja… na którą już zapraszamy!